• +90 324 361 00 01
 • +90 324 361 00 15

YERLEŞKELER

ÇİFTLİKKÖY MERKEZ KAMPÜSÜ

Kent merkezine 14 kilometre uzaklıktaki Çiftlikköy Merkez Kampüsü, yaklaşık 4 milyon metrekare alan üzerine kurulmuştur. Pek çok fakülte ve yüksekokulun yanı sıra idari birimlerin de bulunduğu merkez kampüste, 20 bine yakın öğrenci eğitim görmektedir.Özgün mimari tasarım ve çağdaş düzenlemeler, büyük ve göz alıcı binalar, yeşil ve ormanlık alanlar, sosyal, kültürel ve sportif amaçlı pek çok tesis Çiftlikköy Kampüsü’nü ayrıcalıklı kılan önemli unsurlardır.

Bu kampüste; Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Sağlık Yüksekokulu, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü yer almaktadır. Ayrıca Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi 20 Mayıs 2014 tarihinden itibaren Çiftlikköy Kampüsünde hizmet vermektedir.

YENİŞEHİR KAMPÜSÜ

Kent merkezinin Batı yönünde bulunan Yenişehir Kampüsü, toplam 34 bin metrekare alan üzerine kurulu olup 19 bin metrekare kapalı alana sahip dört bloktan oluşmaktadır. Denize olan yakın mesafesi ile dikkat çeken Yenişehir Kampüsü, sakin ve huzurlu ortamıyla dikkat çekmektedir. 

Yenişehir Kampüsünde: Eczacılık Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Mersin Meslek Yüksekokulu yer almaktadır. Bu kampüste, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik sosyal mekanlarda bulunmaktadır.

TECE KAMPÜSÜ

Mersin-Antalya yolu sahil bandında yer alan Tece Kampüsü, deniz kenarında ve palmiyeler arasındaki konumu ile cazibe yaratmaktadır. Denizcilik Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun yanı sıra sosyal tesisler ve üniversite lojmanı, bu kampüste yer almaktadır.  

İLÇELERDEKI YERLEŞIMLER

 • . Mersin’e 35 km uzaklıkta Erdemli ilçe merkezinde, 
  Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ve Erdemli Meslek Yüksekokulu
 • . Mersin’e 85 km uzaklıktaki Silifke ilçesinde,
  Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Silifke Meslek Yüksekokulu,
 • . Mersin’e 148 km uzaklıktaki Gülnar ilçesinde, 
  Mustafa Baysan Meslek Yüksekokulu,
 • . Mersin’e 160 km uzaklıktaki Mut ilçesinde, 
  Mut Meslek Yüksekokulu,
 • . Mersin’e 223 km uzaklıktaki Anamur ilçesinde, 
  Anamur Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Anamur Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.
 
Santral: +90 324 361 0001
 
Faks: +90 324 361 0073
 
Kalite Yönetim Sistemi