• +90 324 361 00 01
 • +90 324 361 00 15

YERLEŞKELER

Çiftlikköy Merkez Kampüsü

Kent merkezine 14 kilometre uzaklıktaki Çiftlikköy Merkez Kampüsü, yaklaşık 4 milyon metrekare alan üzerine kurulmuştur. Pek çok fakülte ve yüksekokulun yanı sıra idari birimlerin de bulunduğu merkez kampüste, 20 bine yakın öğrenci eğitim görmektedir. Özgün mimari tasarım ve çağdaş düzenlemeler, büyük ve göz alıcı binalar, yeşil ve ormanlık alanlar, sosyal, kültürel ve sportif amaçlı pek çok tesis Çiftlikköy Kampüsü’nü ayrıcalıklı kılan önemli unsurlardır.

Bu kampüste; Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Turizm ve Tıp Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Devlet Konservatuvarı, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri,Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Güzel Sanatlar Enstitüleri de bu kampüste yer almaktadır. Ayrıca Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi 20 Mayıs 2014 tarihinden itibaren Çiftlikköy Kampüsünde hizmet vermektedir.

Yenişehir KampÜSÜ;

Kent merkezinin Batı yönünde bulunan Yenişehir Kampüsü, toplam 34 bin metrekare alan üzerine kurulu olup 19 bin metrekare kapalı alana sahip dört bloktan oluşmaktadır. Denize olan yakın mesafesi ile dikkat çeken Yenişehir Kampüsü, sakin ve huzurlu ortamıyla dikkat çekmektedir. 

Eğitim, Eczacılık ve Su Ürünleri Fakülteleri,Eğitim Bilimleri Enstitüsünün bulunduğu bu kampüste, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik sosyal mekanlar da bulunmaktadır.

Tece Kampüsü

Mersin-Antalya yolu sahil bandında yer alan Tece Kampüsü, deniz kenarında ve palmiyeler arasındaki konumu ile cazibe yaratmaktadır. Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu ve Mersin Meslek Yüksekokulu’nun yanı sıra sosyal tesisler ve üniversite lojmanı, bu kampüste yer almaktadır. 
İlçelerdeki Yerleşimler

 • . Mersin’e 21 km uzaklıktaki Tarsus ilçesinde, 
  Teknoloji Fakültesi, Tarsus Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Tarsus Meslek Yüksekokulu,
 • . Mersin’e 35 km uzaklıkta Erdemli ilçe merkezinde, 
  Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ve Erdemli Meslek Yüksekokulu
 • . Mersin’e 85 km uzaklıktaki Silifke ilçesinde,
  Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Silifke Meslek Yüksekokulu,
 • . Mersin’e 148 km uzaklıktaki Gülnar ilçesinde, 
  Mustafa Baysan Meslek Yüksekokulu,
 • . Mersin’e 160 km uzaklıktaki Mut ilçesinde, 
  Mut Meslek Yüksekokulu,
 • . Mersin’e 223 km uzaklıktaki Anamur ilçesinde, 
  Anamur Meslek Yüksekokulu ve Anamur Uygulamalı Teknolojilik ve İşletmecilik Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.
 
Santral: +90 324 361 0001
 
Faks: +90 324 361 0073
 
Kalite Yönetim Sistemi